Inget att göra på lördag 9 februari och befinner dig i Skåne

Har du inte hunnit med att få till vårputsen på bilen ännu. Jag och Jörgen Berggren som du kanske sett i klubbens Youtubekanal öppnar upp dörrarna till garaget och plockar fram lite tips och trix för att få bilen i ordning inför 2019 år säsong. En fin svart XJR X300 kommer bli några tvättrepor fattigare under träffen.

Oavsett om du är nybörjare eller kommit en bit på vägen avseende polering och underhåll av utsida och insida på pärlan tror jag att vi kan hitta på något nyttigt.

Är du inte intresserad av puts och polering utan bara vill träffa lite jaguarkompisar över en kopp kaffe och något att tugga på i kombination med att titta på lite fina bilar av varierande ålder är du givetvis också välkommen.

Vi har fortfarande lite utrymme kvar i garaget så har du inte anmält dig men är sugen på lite putstips, kolla i kalendern för mer detaljer och anmälan.

Välkomna Stefan och Jörgen